Nosies ašis ir vidinis nosies vožtuvas - įtaka estetikai ir funkcijai


  Nosies kvėpavimui svarbios struktūros yra: nosies pertvara, apatinės nosies kriauklės, išorinis ir vidinis nosies vožtuvai (1 pav.). Nosies išorinė deformacija dažniausiai yra sąlygojama įgimtos arba potrauminės nosies pertvaros deformacijos, o kartu tai turi įtakos ir vidinio nosies vožtuvo srities nepakankamumui. Todėl pacientai dažnai skundžaisi sunkiu kvėpavimu pro nosį ir nosies forma.

  Žemiau pateikiamas prieš ir po operacinis pavyzdys ( 2 pav.) kuomet jaunas vyras skundėsi  sunkiu kvėpavimu pro nosį ir išorine nosies deformacija. Apžiūros metu prieš operaciją  stebėta nosies pertvaros deformacija, vidinio vožtuvo srities nepakankamumas, nugarėlės ir galiuko deformacija.  Atlikta uždara nosies operacija ( Rinoplastika ), koreguotas kvėpavimas ir sumažinta išorinė deformacija atliekant Funkcinę - Estetinę Rinoplastiką. Operacijos metu nosies struktūra sutvirtinta kremzliniais intarpais (iš pertvaros kremzlės) fiksuojant juos vidinio nosies vožtuvo srityje abipus. Papildomai koreguota nugarėlės ir nosies galiuko forma. 

  Atkreipkite dėmesį, jog po operacijos išlieka saikinga deformacija ir visiškai tiesios nosies pooperacinis vaizdas yra mažai tikėtinas dėl pernelyg tvirtos kremzlės deformacijos ir išlinikimo atminties, tačiau teigiamas efektas akivaizdus.

 

Prieš / po

   

 

Prieš / po