Nosies galiuko kremzlių deformacija


    Nosies galiuką sudaro porinės medialinės, intermedialinės ir lateralinės kremzlės, kurias dengia minkštieji audiniai.

(nuotr. šaltinis: A. Ketcham, Eric J. Dobratz)

  1. Medialinė kremzlė
  2. Intermedialinė kremzlė
  3. Lateralinė kremzlė 

 

    Esant galiuko deformacijai, operacijos tikslas - pakeisti kremzlių geometriją (konfiguraciją, palinkimo kampą), ilgį ar plotį. Tačiau papildomai yra svarbu įvertinti odos ir poodžio audinių storį, būtina atsižvelgti į operacijos metodo rizikos faktorius, pasirinkti efektyviausią ir maksimaliai saugią pacientui operacinę metodiką. Nepaisant operacijos metu suformuotos simetrijos, randėjimo procesas gali įtakoti asimetrijas ar nelygumus pilnai pasibaigus pooperaciniam gijimui.

    Norint sumažinti šią riziką, nosies galiuko kremzlių architektūra turi būti maksimaliai tausojama. Šis prieš ir pooperacinis pavyzdys puikiai iliustruoja sudėtingą įgimtą kremzlių deformaciją: nuotraukose prieš operaciją stebima asimetrija (medialinių ir intermedialinių kremzlių nelygumas nuotraukoje iš apačios), aukštai pakilusios ir per ilgos lateralinės kremzlės (plačiai atsiveria šnervės priekiniame ir šoniniame vaizde).

    Pasirinkus tausojančios uždaros Rinoplastikos metodiką, operacijos metu (vidinio pjūvio pagalba) ribotai atidalintas poodis išsaugant simetriškas nosies galiuko kremzles. Deformacija koreguota keičiant asimetriškų kremzlių geometriją ir suformuojant estetiškai palankesnę ir tvirtą struktūrą. Papildomai koreguota nugarėlės sritis bendram nosies proporcingumui pasiekti.

 

Prieš / po:

  

 

Prieš / po:

  

 

Prieš / po: